Tijdelijke leveringsstop UPC HDTV decoders
Tuesday, 04 July 2006
Uit een gesprek dat HDTV Magazine vandaag had met UPC blijkt dat de levering van de Philips HDTV settopboxen tijdelijk stil ligt.
Volgens Mark Zellenrath van UPC zijn er inmiddels "enkele honderden" settopboxen uitgeleverd, maar zijn er nog problemen met de software in de decoder waardoor "het beeld er niet altijd zo scherp uitziet als we zouden willen". Of de problemen te maken hebben met de HDMI aansluiting werd door UPC bevestigd noch ontkend.
Philips en UPC werken nu eerst aan een oplossing die in de vorm van een softwareupdate beschikbaar gesteld zou moeten worden. Als de problemen opgelost zijn zal UPC de uitlevering van de decoders hervatten. Wanneer dit zal zijn is nog niet duidelijk, volgens UPC legt het de lat qua gestelde eisen bewust erg hoog.
"Het netwerk is er helemaal klaar voor"
UPC ontkende met klem dat er problemen met het netwerk zouden zijn, het kabelnetwerk van UPC is inmiddels klaar voor doorgave van de signalen. Een kanaalscan die HDTV Magazine gisterenavond uitvoerde in Rotterdam laat zien deze claim lijkt te kloppen: Nederland 2 HD en National Geographic HD worden met 15 mbit in MPEG 4 (H.264) formaat aangeboden, Film 1 en Sport 1 HD kwamen we bij onze kanaalscan echter nog niet tegen. Bij gebrek aan een bruikbare decoder was het echter niet mogelijk om de werking van de twee HD kanalen te controleren.
Thomson DCI 7000
Op de site van Thomson, fabrikant van de standaard SDTV mediabox die UPC uitlevert, wordt inmiddels melding gemaakt van een nieuwe DCI 7000 ontvanger die geschikt is voor HDTV. Op haar site toont Thomson het apparaat mét UPC logo, maar UPC liet ons desgevraagd weten dat de box niet in Nederland gebruikt zal worden, voor HDTV werkt UPC (voorlopig?) alleen samen met Philips.
De Thomson DCI 7000 HDTV ontvanger wordt voorlopig niet in Nederland gebruikt.